+370 687 48808 nijole@hgs.lt

KAIP MAGNETINIAI LAUKAI GALI PAGERINTI MŪSŲ SVEIKATĄ?

KAIP MAGNETINIAI LAUKAI GALI PAGERINTI MŪSŲ SVEIKATĄ?

KAIP MAGNETINIAI LAUKAI GALI PAGERINTI MŪSŲ SVEIKATĄ?

Geresnė sveikata yra būtent tai, ko mes visi   siekiame – tai ilgesnis ir geresnis gyvenimas. Žingsniai geresnės sveikatos link yra kasdienė veikla, reikalaujanti tiek fizinio, tiek psichologinio pasiruošimo. Impulsinio magnetinio lauko terapija gali ne tik išlaikyti mūsų kūnus puikioje būklėje, padėdama pašalinti fizinius ir psichologinius streso padarinius, bet ir priverčia mūsų organus veikti kur kas efektyviau. Kasdienės sveikatos priežiūros dėka, mūsų kūnas gali pasipriešinti nedideliems pusiausvyros svyravimams prieš įvykstant išsekimo protrūkiui.

Pagrindinės magnetinių laukų funkcijos:

 •  Sumažina raumenų įtampą
 •  Gerina kraujotaką
 •  Stimuliuoja imuninę sistemą
 •  Gerina ląstelių funkcijas
 •  Padeda organizmui detoksikuoti (šalinti toksinus)
 •  Gerina maisto medžiagų įsisavinimą
 •  Atstato akupunktūros meridianų pusiausvyrą
 •  Gerina miegą
 •  Mažina stresą
 •  Subalansuoja endokrininę sistemą
 •  Mažina uždegimus
 •  Atstato audinius
Absoliučiai visos mūsų kūnuose egzistuojančios ląstelės turi savo gyvavimo ciklą – kai kurios keičiasi kasdien, kitos kas savaitę, dar kitos kasmet, o tam tikros ląstelės keičiasi tik kas septynerius metus. Tai labai svarbus sveikatos priežiūros niuansas, kadangi mes turime užtikrinti, kad naujos ląstelės gimtų sveikų audinių apsuptoje aplinkoje. Taip pat labai svarbu, kad senos ląstelės žūtų taip, kaip jom priklauso žūti. Tai gyvavimo ciklas, o kasdienė impulsinio magnetinio lauko terapija gali padėti išlaikyti šį ciklą sklandų.

Stresas

Galbūt didžiausia grėsmė, su kuria susiduriame siekdami geresnės sveikatos yra streso ir rūpesčių kupinas gyvenimas. Mūsų reakcija į stresą yra arba sveika (prisitaikanti), arba kenksminga (neprisitaikanti, netinkama). Pavyzdžiui: kai jūsų kūno temperatūra pakyla, prakaituojate. Tai sveikas atsakas į stresą. Laikui bėgant stresas tampa kaip nuo kalvos tekantis vanduo – jis turi kumuliacinį (didėjanti) poveikį. Jei ir toliau prakaituosite nepapildydami savo skysčio atsargų, prakaitavimas, kuris iš pradžių buvo sveikas atsakas į stresą, sukels jums dehidretaciją – kenksmingą poveikį.

Mūsų kūnas reaguoja į stresą įviairiais būdais. Kai streso sukelėjas esi tu pats (nesvarbu, tai gali būti piktas klientas telefonu, vėluojantis grafikas, blogos eismo sąlygos) mūsų organizmas gaminą žemo lygio „kovos“ atsaką. Šis atsakas priverčia smegenis išleisti cheminių medžiagų, kurios stimuliuotų nervų sistemą. Adrenalinas pumpuojamas į kraują kartu su papildoma cukraus ir riebalų doze raumenims. Suderinama psichikos veikla; vienų organų veikla sulėtinama, kai tuo tarpu kitų paspartinama – raumenys įtempiami, padažnėja kvėpavimas, gali pasitaikyti krūtinės arba skrandžio negalavimai. Šios reakcijos pasitaiko skirtinguose lygmenyse, priklausomai nuo streso sukėlėjo.

Ūminis ar lėtinis net ir lengvų stresorių atsiradimas negali leisti tinkamai ir visiškai atsigauti nuo šių reakcijų, ko pasekoje gali sukelti realias ir vis didėjančias sveikatos problemas. Kenkdamas kai kuriems organams, bei spartindamas kitų organų veiklos sutrikimus stresas spartina mūsų sveikatos pablogėjimą. Stresas pagreitina senėjimą, gali sukelti širdies ligas, cukraligę, artritą (sąnario uždegimas), nuovargį, pablogina įmuninę sistemą, sukelia nerimą ir depresiją, bei begalę kitų problemų. Dėl streso mus sukausto raumenų įtampa, kurios metu sumažėja kraujo tiekimas į audinius. Jei ši reakcija užsitesia, tai gali sukelti fibromialgiją arba chroniško nuovargio sindromą. Tikėtina, kad stresas yra atsakingas už beveik 70% visų problemų, kurias įžvelgia šiandienos gydytojai.

Moksliniai tyrimai parodė, kad kasdienis impulsinio magnetinio lauko terapijos naudojimas gali pakeisti streso atsaką, tiesiogiai veikdamas nervų sistemą, liaukas, ląsteles, audinius ir organus. Dirgindama pogumburį ir padidindama adrenalino kiekį šlapimo išskyrose, impulsinio magnetinio lauko terapija slopina simpatinės nervų sistemos antinksčių aktyvumą, užkirsdama kelią organizmo gebėjimui atsispirti stresui. Su tolesniu magnetinės terapijos naudojimu, taip pat mažėja nervų sistemos jautrumas, bei ištaisomos stresą pasitinkančios emocinės reakcijos. Ilgalaikis impulsinio magnetinio lauko terapijos naudojimas padeda organizmui atstatyti audinius, kurie linkę būti aktyvūs lėtinio ar ūmaus streso metu, o laikui bėgant jie vis mažiau ir mažiau reaguoja į stresą.

Dėl streso taip pat labai greitai ir pastebimai sumažėja baltųjų kraujo ląstelių skaičius, ko pasekoje susilpnėja įmuninė sistema. Įmuninės sistemos susilpnėjimą taip pat gali sukelti kelionėse ar kur nors kitur sukelta miego stoka. Impulsinio magnetinio lauko terapija stiprindama kai kurias imunines funkcijas taipogi padidina užsikrėtimo atsparumą.

Atsigavimas po streso reakcijų trunka keletą valandų, o kartais net ir dienų. Nuo kumuliacinio streso poveikio, kasdienė rutina sumažina fiziologinį atsaką ir atremia ilgalaikę žalą. O juk mes visi norime neutralizuoti kasdienio streso poveikį prieš jam pavirstant matoma liga.

Elektrosmogas

Kitas kasdienio magnetinio lauko terapijos naudojimo privalumas tai jos gebėjimas apsaugoti mūsų organizmus nuo elektrosmogo. Tai kenksmingi dažniai – atsirandantys iš tokių daiktų, kaip kad mobiliųjų telefonų, mikrobangų krosnelių, elektros energijos tiekimo linijų, plaukų džiovintuvų ir belaidžio ryšio (wifi) signalų – tai klastinga ir neišvengiama, tai daro didžiulį poveikį mūsų organizmams, tai siurbia mūsų energiją ir kelia stresą. Beveik neįmanoma išvengti šių dažnių. Jie yra visur aplink mus, jie supa mus visada, kiekvieną dieną.

Kadangi mes negalime pasislėpti nuo elektrosmogo, mes turime kažką daryti, kad išlaikytume pusiausvyrą. Impulsinio magnetinio lauko terapija gali stimuliuoti organizmą taip, kad šis išlaikytų sveiką dažnį, darydamas organizmą atsparų elektrosmogo poveikiui.

Sveikatos priežiūra magnetinės terapijos dėka yra daug lengvesnė ir paprastesnė. Kasdienis terapijos naudojimas nereikalauja didelių pastangų ir neatima daug laiko. Disbalansas gali būti nesunkiai pertvarkomas prieš jam įsitvirtinant mūsų organizme. Gamta turi tendencija smogti mums, kuomet mes nusilpę. Impulsinio magnetinio lauko terapija gali mums padėti šito išvengti.

 Skausmas

Skausmas yra įprastas, kiekvieną žmogų aplankantis reiškinys. Mūsų gebėjimas jausti skausmą gali tiek išgelbėti, tiek sutrikdyti mūsų gyvenimus. Skausmas tai mūsų nervų sistemos signalas, perspėjantis mus, kad kažkas negerai. Ūmus     skausmas, kuris ištinka trūkus apendicitui, yra tikras išgelbėtojas. Jis mums reikalingas. Kad ir kaip kaip jo nenorime, jis yra būtina mūsų gyvenimo dalis.

Chroniškas skausmas  yra visiškai kitoks. Kai norite nustatyti skausmo šaltinį, skausmo priežastį, susiduriate su dviem problemomis: sveikatos problemomis ir pačiu skausmu. Geriausias būdas būtų ne tik gydyti skausmą, bet ir tinkamai išvaduoti kūną nuo pagrindinio skausmo sukelėjo. Deja, pernelyg dažnai gydymas tik palengvina simptomus, užuot juos visiškai pašalinęs.

Labai mažų nervo skaidulų pagalba skausmas perduodamas mūsų odai, kraujagyslėms, raumenims ir didesniems nervams, galūnėmis juda aukštyn link didžiausių nervų – stuburo smegenų ir galvos smegenų. Kai nervų ląstelė yra sudirgusi, ją gali sujaudinti net ir stebėtinai mažas dirgiklis. Ji bus nuolat dirgli, ką mes suvoksime kaip nuolatinį skausmo signalą. Platus pojūčių asortimentas, sukurtas tų pačių nervų – pradedant nekaltu niežuliu ir baigiant intensyviu gėlimu arba deginančiu skausmu. Galu gale, nervas gali aprimti net iki sustingimo taško.

Keletas tyrimų parodė, kad magnetiniai laukai gali gerokai sumažinti nervų dirglumą ir gali padėti pažeistiems ar patinusiems nervams atsigauti, net tuo atveju, jei nervas nukentėjo išties smarkiai.

Dažnai dirbant tik su pačiu skausmo sukelėju, magnetinis laukas nesumažina skausmo. Jis gali būti naudojamas norint sumažinti patinimą, kurį gali sukelti natūralios cheminės medžiagos, kurios dirginą nervą ir gali padidinti vietos rūgštingumą. Gerindami patinusios vietos kraujotaką, magnetiniai laukai gali sumažinti cheminių medžiagų išsiskyrimą ir išvalyti pažeistą vietą. Magnetiniai laukai taip pat gali sumažinti skausmą, kurį sukelia deguonies trūkumas. Toks skausmas atsiranda dėl įtemptų raumenų ar suspaustų kraujagyslių, dėl ko taipogi suprastėja kraujotaka.

Kadangi magnetiniai laukai veikia ir akupunktūrines meridianas, jie turi didelę naudą skatinant endorfinų veiklą, bei pranešant apie kitus hormoninius pokyčius.

Visi magnetinių laukų poveikiai vykstantys audiniuose įvyksta tuo pačiu metu. Sakoma, kad kūnas atsirenka, kokių poveikių jam reikia gydymo metu. Jei kūnas sveikas ir subalansuotas, daugelis magnetinių laukų daromų poveikių bus ignoruojama. Kūnas visada nuspręs ko jam reikia, ir tai yra magnetinių laukų geriausioji pusė – jie tiesiog skatina savarankišką paties kūno priežiūrą ir gydymą.

Periferinių arterijų kraujagyslių ligos

Penkiasdešimt procentų išsivysčiusių šalių gyventojų miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Pasaulyje kas dvi sekundes kažkas patirią insultą. Vengrijoje mirtys susijusios su širdies ir kraujagyslių ligomis sudaro net 51%  bendrojo mirtingumo, o tai yra kiek aukščiau ES vidurkio. Vakaruose būdingas gyvenimo būdas sukelia keletą rizikos veiksnių. Tačiau pakeitus keletą pagrindinių įpročių, tokių kaip: rūkymas, ribotas angliavandenių ir riebalų vartojimas, reguliarios treniruotės – daugelio veiksnių galima išvengti.

Impulsinės magnetinės terapijos veiksmingumas gydant kraujagyslių ligas buvo ištirtas Comenius universiteto (Bratislava) Medicinos fakultete. Tyrimuose dalyvavo pacientai, kenčiantys nuo periferinių arterijų ligos (ji apima daugelį ligų, kurios sukelia kraujotakos sutrikimus, dėl kurių, susiaurėjus kraujagyslių spindžiui, sutrinka kraujo tėkmė į galūnes. Tokias ligas gali sukelti aterosklerozė, kraujo krešulių susidarymas arba cukrinis diabetas, pastarasis gali sukelti komplikacijas kurios pasireikš sergantiems cukralige). Pagrindiniai rizikos veiksniai, sukeliantys šias ligas yra cukraligė, rūkymas, vyresnis amžius, padidėjęs kraujospūdis, lytis (dažniau serga vyrai), lipidų apykaitos sutrikimai, judėjimo stoka, genai. Periferinė obliteruojanti kraujagyslių liga gali būti diagnozuojama fizinės apžiūros metu. Tyrimai susideda iš Doplerio ultragarso zondavimo, streso apkrovos tyrimo, transkutaninio deguonies slėgio matavimo. Transkutaninio deguonies slėgio matavimo metu oda aprūpinama deguonimi, kuris elektrodų pagalba patenka ant odos paviršiaus.

Kaip magnetiniai laukai gali pagerinti miegą?

Mes visi kažkada kentėjome nuo prasto miego. Pasak JAV Nacionalinio miego sutrikimo centro, daugiau nei 40% amerikiečių teigia kenčiantys nuo vienos ar daugiau naktų nemigos per tam tikrą laiką. Tačiau kai miego sutrikimai tampa dažnu reiškiniu, jo poveikis gali būti išties pragaištingas – fiziškai, psichiškai ir emociškai.

Lėtinė nemiga, tai trumpas ir neramus miegas – valanda čia, trys valandos ten – sutrikimas trunkantis ilgau kaip tris savaites, mėnesius, ar net metų metus. Pastaruoju metu šis reiškinys tapo vis dažnesnis, juo serga daugiau kaip 10% amerikiečių. Nepakankamas miego kiekis gali būti itin pavojingas: tyrimai rodo, kad mirtingumas kur kas didesnis tarp žmonių, kurie miega gerokai mažiau nei septynias valandas per parą.

Nors visos miego funkcijos nėra visiškai suprantamos, pagrindinį miego poreikį supranta beveik visi žinduoliai. Miegas sudaro maždaug trečdalį suaugusiojo gyvenimo. Nemigos simptomai gali pasirodyti net po vienos bemiegės nakties: pablogėja atmintis ir kalbos kontrolė, padidėja dirglumas, hormonai praranda kontrolę, pablogėja rega, kūno temperatūra gali išeiti iš rikiuotės.
Miego negalavimai dažniausiai įvyksta dėl šių miego sutrikimų: visuomet jaučiamės neišsimiegoję, padidintas mieguistumas ar nuovargis dienos metu, arba mus kamuoja neįprasti įvykiai vykstantys miego metu.

Nemiga yra tiek būklė, tiek simptomas, tai reiškia, kad ji veikia savarankiškai (kaip pagrindinis miego sutrikimas), arba gali būti naujos ligos simptomas (kaip šalutinis miego sutrikimas).

Miego ciklas

Miego ciklas yra natūralaus paros ritmo dalis, biologinis procesas lydintis mus 24 valandas per parą. Nors paros ritmas yra įgimtas ir nepertraukiamas, jis gali būti koreguojamas (arba perkeliamas) į aplinką, kurioje dominuoja dienos šviesa. Toks perkėlimas leidžia „perstatyti“ miego įpročius kuomet keliaujate į kitą laiko zoną.

Tokiu pat būdu  radijo imtuvas keičia esamą dažnį, kad šis atitiktų dominuojantį dažnį, būtent todėl mūsų smegenys sugeba perduoti dominuojantį dažnį. Šiuo tikslu žemo dažnio magnetinio lauko terapija gali padėti smegenims „nugrimzti į pasyvią būseną“ (sukelti mieguistumą), ir jei terapija taikoma nakties metu,  gali padėti lengviau smegenims išlikti miego būsenoje.

Be to, magnetinio lauko stimuliacija pagerina miegą stimuliuodama pogumburį, kuris atsakingas už paros ir miego ritmus.

Miegas skirstomas į du tipus: greitasis miegas, su greitais akių judesiais (REM) ir lėtasis miegas, be greitų akių judesių (NREM). NREM miego tipą patiria daugiau kaip 80% visų suaugusiųjų. Stiprioji NREM dalis įvyksta anksti naktį, lėtų miego bangų metu (SWS). Lėtos miego bangos (SWS) yra giliausia ir sunkiausiai nutraukiama, bei gaiviausia miego stadija. Ji dažniau pasitaiko jaunystėje, o rečiau tarp pagyvenusių žmonių, kurie dažniau skundžiasi miego sutrikimais.

Magnetinių laukų terapija didina lėtųjų bangų aktyvumo tiesioginį poveikį serotonino sistemai, įskaitant ir melotonino gamybą bei išsiskyrimą.

Miego sutrikimai

Vyrauja daugybė sąlygų, kurios yra susijusios su nemiga tuomet, kai nėra pagrindinės sąlygos. Tokiais atvejais paprasčiausias miego sutrikimas yra pagrindinė nemigos priežastis. Miego sutrikimai, tai nemigą ar pernelyg didelį mieguistumą sukeliantys sutrikimai, apimantys miego apnėją, neramių kojų sindromą ir paros ritmo sutrikimus. Parasomnija, tai susijaudinimą ar dalinį susijaudinimą keliantys sutrikimai, apimantys lunatizmą, košmarus, kalbėjimą miego metu, bruksizmą (dantų griežimą) ir naktinį šlapimo nelaikymą.

Dauguma lėtinės nemigos priežasčių yra susijusios su psichiatrine arba fiziologine būkle. Tokiais atvejais paprastai būtina išspręsti iškilusią problemą. Egzistuoja išties daug įvairių negalavimų, galinčių sukelti miego sutrikimus, įskaitant narkotikų vartojimą, lėtinį arba ūminį skausmą, nuotaikos sutrikimus, tokius kaip depresiją arba bipolinį sutrikimą, taipogi neurologinius sutrikimus, tokius kaip parkinsonizmą ir demenciją, stresas ar nerimas taip pat ne išimtis, miego sutrikimus dar gali sukelti prasta miego higieną, besaikis alkoholio vartojimas, hormonų pokyčiai ir t.t. Kadangi toks didelis miego sutrikimų procentas nėra tiesiogiai susijęs su miego kontrole, organizmo gydymas yra būtinas. Šiuo tikslu magnetinė terapija naudojama ir dėl daugelio kitų priežasčių, tokių kaip bendra sveikatos priežiūra, kuri padės išspręsti atsitiktinai atsiradusius miego sutrikimus. Negana to, magnetinė terapija atpalaiduoja raumenis, gerina kraujotaką ir mažina stresą.

Miego tyrimai parodė, kad žmonėms, kurie susiduria su miego sutrikimais yra padidėjęs streso hormonas kortizolis ir adrenalino hormonas. Tokie žmonės taip pat linkę turėti padidėjusį medžiagų apykaitos lygį tiek dieną tiek naktį. Išlieka tik vienas klausimas, ar šie pokyčiai tikrai yra ilgailaikių miego sutrikimų padariniai. Bet kokiu atveju, magnetinė terapija gali būti labai naudinga, nes kaip buvo įrodyta, padėdama organizmui geriau susidoroti su stresu, magnetinė terapija slopina simpatinės nervų sistemos ir antinksčių aktyvavimą.

Daugelis (jei ne visi) miego sutrikimų yra susiję su elgesio normomis, kurios daro įtaką miegui. Pavyzdžiui 23:00 valandą naujienų stebėjimas gali sukelti nerimą, ko pasekoje žmogus susidurs su įvairiais miego sutrikimais. Kiti prasto miego pavyzdžiai tai: mankšta atliekama nakties metu, kofeino vartojimas vėliau kaip po pietų ir rūkymas prieš einant miegoti. Jeigu bent viena iš pagrindinių miego funkcijų atsistato ne tik fiziniame kūne, bet ir psichologiniame ir emociniame kūne, tada teisingų veiksmų atlikimas prieš einant miegoti yra labai svarbus reiškinys siekiant pozityvaus ir gero miego, bei norint gerai jaustis kitą dieną.

Žinoma, norint išsiaiškinti daugiau faktų apie miego sutrikimus, turėtų būti atliekama daugiau mokslinių miego tyrimų. Tam tikru metu miego problemos veikia mus visus, ir buvo įrodyta, kad magnetinio lauko terapija tikrai daro teigiamą poveikį miegui. Magnetinio lauko terapija gali suteikti pagalba žmonėms, kenčiantiems nuo įvairių miego sutrikimų.

Senėjimas

Be streso, natūralus senėjimo procesas taip pat turi įtakos mūsų sveikatai. Nors senėjimas yra natūralus reiškinys visoms kūno sistemoms, šį procesą paspartina bet kokio pobūdžio negalavimai: nuo kasdienio streso, iki baisaus gripo. Senėjimą taip pat pagreitina įvairių medikamentų vartojimas, prasta mityba, mankštos trūkumas, aplinkos toksinai ir t.t. Šie dalykai gali pasisavinti mūsų gyvybingumą, paspartinti senėjimą ir padidinti įvairių problemų atsiradimo riziką.

Kadangi mūsų gyvenimo trukmė ilgėja, didėja susirūpinimas dėl gyvenimo kokybės, juk galima tikėtis ilgesnio ir pilnavertiškesnio gyvenimo. Žmonės mėgina susidoroti su sveikatos problemomis šiais dviem būdais: atsikratyti blogų įpročių, arba atkakliai tobulinti dvasinę būseną. Senėjimas yra susijęs su kur kas rimtesniais dalykais nei širdies ligomis ar vėžiu – žmonėms rūpi rūpinimasis savimi, puiki savijauta ir išvaizda, bei aktyvaus gyvenimo būdo išlaikymas.  Jie ypač nori džiaugtis ir rūpintis savo vaikais ir anūkais. Sveikatos problemos susijusios su senėjimu yra labai abstraktus reiškinys, apimantis kognityvines funkcijas, širdies ir kraujagyslių ligas, energingumo sumažėjimą, opų pagausėjimus ir pavargusius sąnarius, taipogi pablogėjusį regėjimą, aukštą kraujo spaudimą ir t.t.  Impulsinio magnetinio lauko terapijos naudojimas turi daugybę privalumų, iš kurių daugelis yra prevencinio pobūdžio. Įvairūs sutrikimai organizmo sistemoje, kas būdinga prasidėjus senėjimo procesui, gali sukelti problemų su ląstelių komunikavimu ir ląstelių metabolizmu. Su magnetinio lauko terapijos pagalba sutrikimai panaikinami, o kasdienio terapijos naudojimo metu – prižiūrimi. Magnetinio lauko terapija skatina organizmo ATP gamyba (kas aprūpina ląsteles energija), bei aktyvuoja ląstelių antioksidacinę gynybą visame kūne.

Be to, magnetinio lauko terapija padeda atkurti neurotransmiterius, ląstelių tarpusavio komunikaciją, bei įvairias smegenų funkcijas. Tai taipogi padidina kraujo deguonies lygį ir pagerina kraujotaką. Tęsiant gydymą, impulsinio magnetinio lauko terapija gali sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje, kraujospūdį ir cholesterolio lygi. Magnetiniai laukai mažina skausmus ir uždegimus, ligos, kaip kad artritas yra geriau kontroliuojamos. Kuomet sustiprėja ląstelių energija, įmuninė sistema žymiai pagerėja.

Šaltinis: http://biomed.lt